Kalendarz

Poprzedni czerwiec 2, 2020 Następny


Cały dzień
12 AM
1 AM
2 AM
3 AM
4 AM
5 AM
6 AM
7 AM
8 AM
9 AM
10 AM
11 AM
12 PM
1 PM
2 PM
3 PM
4 PM
5 PM
6 PM
7 PM
8 PM
9 PM
10 PM
11 PM

Blogi

Tanie Hotele

Wraz z wprowadzeniem tanich lotów zaczęliśmy znacznie więcej podróżować po Azja. Bez wątpienia rozrost tego typu turystyki, często nastawionej na weekendowe wyjazdy doprowadził do tego, że inne branże turystyczne również musiały zmienić swą strategię, w związku z czym i one wprowadziły znacznie niższe, promocyjne ceny.
Od czasu wprowadzenia do naszego kraju tanich linii lotniczych zaczęliśmy korzystać z hotelów i hostelów za granicą. Ich właściciele również postawili na niższe ceny, co przyciągnęło do nich więcej klientów. Hitem okazały się właśnie hostele, czyli miejsca noclegowe, zazwyczaj przeznaczone dla dużej grupy osób. Ideą hostelów jest po prostu nocleg bez większych udogodnień. Dlatego zdarzają się i hale, w których mieści się kilkudziesięciu gości. Hostele posiadają wspólne łazienki, kuchnię oraz jadalnie. W wielu przypadkach można w nich znaleźć nocleg za kilkanaście złotych! 
Oprócz hosteli coraz częściej i hotele oferują bardzo promocyjne ceny. Na portalach sprzedających specjalne kupony zniżkowe można kupić tanie noclegi lub specjalne kupony zniżkowe, które można wykorzystać w wielu hotele w Ho Chi Minh. Często wiele pensjonatów, prywatnych kwater oferuje kupony na bardzo korzystne ceny noclegów. Jeśli jednak zależy nam na całkowicie darmowym noclegu, to powinniśmy zarejestrować się na portalu Couchsurfing. Jest to miejsce, za pośrednictwem którego możemy szukać bezpłatnego noclegu u kogoś w mieszkaniu. Co najważniejsze samemu nie jesteśmy zobligowani do przenocowania kogoś u siebie, gdyż możemy gości oprowadzić po naszym mieście, pójść z nimi na kawę lub drinka.
Największą niepewność podróżnych wzbudza kwestia doby hotelowej, tj ile trwa, kiedy się rozpoczyna oraz kiedy się kończy. Doba hotelowa to nic innego, jak czas, na który wynajmujemy pokój hotelowy. Choć nazwa wskazuje, że wynajmujemy pokój na pełne 24 godziny, zazwyczaj jest to jednak krótszy okres czasu. Podczas trwania tzw. doby hotelowej podróżny może korzystać z wszelkich atrakcji, które ma wliczone w cenę biletu, a które znajdują się na terenie hotelu. Zazwyczaj pokój jest dostępny dla podróżnego od godziny 14- tej, a powinno się go opuścić do godziny 12 – tej w dniu planowanego zakończenia pobytu w hotelu. Tak jest najczęściej, ale każdy z hoteli ma prawo do wprowadzenia pewnych modyfikacji. Najważniejsze, aby doba hotelowa nie trwała krócej, niż 20 godzin.
Przepisy prawa nie regulują czasu trwania doby hotelowej, jest to kwestia umowna wprowadzona i przestrzegana przez właścicieli hoteli. W większości hoteli istnieje możliwość przesunięcia czasu wyjazdu lub też przyjazdu podróżnego, ale o wszelkich zmianach w planach powinno się informować dyrekcję hotelu, najlepiej już na etapie rezerwacji.
Prościej jest zameldować klienta wcześniej, gdy pokój który wybrał jest już pusty od poprzedniej doby i nie ma pośpiechu związanego z jego odświeżeniem. Późniejsze wymeldowanie wprowadza dezorganizację pracy pokojowych. Najczęściej tego typu zmiany są dodatkowo płatne. Również po przekroczeniu doby hotelowej nie ma możliwości darmowego korzystania z basenu, jacuzzi itp. Dostępne są za dopłatą.
Źródło: Wiza do Wietnamu

Dlaczego podróż na żywo a nie film

Dzisiaj wiele ludzi zastanawia się nad tym, czy naprawdę warto podróżować do odległych zakątków świata, skoro to wszystko i w o wiele niższej cenie, możemy zobaczyć bez problemu na ekranie naszego telewizora. Oczywiście wrażenia z oglądania filmu nigdy nie odzwierciedlą tego, co poczulibyśmy, znajdując się w centrum Azja czy też innego odległego zakątku Ziemi, ale mimo wszystko bylibyśmy w stanie sporo zaoszczędzić, a przecież nie każdego stać na tego typu wycieczkę. Nie tylko kwestie finansowe, ale i brak czasu, mogą nas przekonać, że film nie jest wcale taką złą opcją, zwłaszcza jeśli nie mamy lepszej alternatywy do wyboru.
Pamiętajmy jednak, że widok olbrzymich przepaści czy też gór, nie jest już tak miarodajny w telewizji, ponieważ wszystko, co widoczne na ekranie, widzimy w o wiele większym pomniejszeniu. Przez co bardzo często nie jesteśmy w stanie odczuć nawet minimalnie skali takiego zjawiska. Jest to z pewnością niepowetowana strata, zwłaszcza jeśli interesują nas tego typu rzeczy. Jeśli więc chcemy zobaczyć coś we właściwej jakości, to jedyną opcją, jaką mamy do wyboru, jest przygotowanie wycieczki w prawdziwym życiu. Czasem nawet warto specjalnie oszczędzać pieniądze na tego typu cel, ponieważ drugi raz tego typu wycieczka, może się już nigdy nie powtórzyć. Jest to bardzo ważny i konkretny argument, który jest w stanie do nas przemówić.
 
Malownicze rejony i widoki
Na pewno warto dzisiaj wybrać się do Wietnamu, jeśli zależy nam na naprawdę ciekawych i majestatycznych widokach. Tego typu wycieczka, jest w stanie w dużym stopniu zmienić nasze postrzeganie świata. Musimy mieć na uwadze, że odwiedzając różnego rodzaju wysokie pionowe skały, nie jesteśmy zbyt bezpieczni, zwłaszcza jeśli wspinamy się po tego typu miejscach. To nie telewizja, tylko rzeczywistość w takim wypadku zagrożenie jest jak najbardziej realne i trzeba je w pełni zminimalizować. Warto więc posiadać specjalistyczny sprzęt oraz umieć się nim posługiwać. Oprócz tego musimy również znać góry i wiedzieć jak należy się wspinać, czyli wiedza teoretyczna wraz z praktycznymi umiejętnościami jest po prostu wskazana.
 
Warto poszukać właściwej oferty
Oczywiście, zanim przyjdzie nam podziwiać tego typu rzeczy z bliska, musimy uzbroić się w cierpliwość i poszukać właściwej oferty. Trzeba przyznać, że w tym wypadku mamy do dyspozycji naprawdę wiele różnych możliwości, ponieważ biura podróży posiadające odpowiednią renomę, są w stanie zagwarantować nam tego typu wycieczkę włączyć wiza Wietnam i to w odpowiedniej cenie. W takich wypadkach musimy nauczyć się wybierać, ponieważ tylko wtedy jesteśmy w stanie wybrać coś naprawdę dobrego. Przemyślany wybór to zawsze ważna kwestia, jeśli wybierzemy coś spontanicznie, to może okazać się, że dany wybór, nie spełni zwyczajnie naszych oczekiwań. Musimy więc wybierać z głową i mieć świadomość, że Wietnam czeka na nas z otwartymi ramionami. To tylko od nas samych zależy, jak my wykorzystamy tego typu okazję w naszym życiu. Taka oferta może się już drugi raz nie powtórzyć.
 
Przygotowanie jest najważniejsze
Osoby bez właściwego przygotowania, po prostu nie wiedza jak sobie poradzić w tego typu sytuacjach, a trzeba powiedzieć jasno, że łatwo nie jest i naprawdę nie trudno jest popełnić błąd. Wiele osób się jednak tym nie zraża i podejmują tego typu ryzyko, każdy ma prawo sam decydować o sobie, ale jeśli czujemy się na siłach, to zawsze możemy zmierzyć się z miejscowymi górami czy wzniesieniami, bo przecież to także część naszej wycieczki, jaką odbyliśmy, do tego konkretnego miejsca.
Wyświetlanie 2 rezultatów.