Kalendarz

wtorek
22
22.09.20
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Brak zdarzeń tego dnia.
Czas Tytuł Typ  
Brak zdarzeń tego dnia.
Wyświetlanie 0 rezultatów.

Blogi

« Powrót

Tanie Hotele

Wraz z wprowadzeniem tanich lotów zaczęliśmy znacznie więcej podróżować po Azja. Bez wątpienia rozrost tego typu turystyki, często nastawionej na weekendowe wyjazdy doprowadził do tego, że inne branże turystyczne również musiały zmienić swą strategię, w związku z czym i one wprowadziły znacznie niższe, promocyjne ceny.
Od czasu wprowadzenia do naszego kraju tanich linii lotniczych zaczęliśmy korzystać z hotelów i hostelów za granicą. Ich właściciele również postawili na niższe ceny, co przyciągnęło do nich więcej klientów. Hitem okazały się właśnie hostele, czyli miejsca noclegowe, zazwyczaj przeznaczone dla dużej grupy osób. Ideą hostelów jest po prostu nocleg bez większych udogodnień. Dlatego zdarzają się i hale, w których mieści się kilkudziesięciu gości. Hostele posiadają wspólne łazienki, kuchnię oraz jadalnie. W wielu przypadkach można w nich znaleźć nocleg za kilkanaście złotych! 
Oprócz hosteli coraz częściej i hotele oferują bardzo promocyjne ceny. Na portalach sprzedających specjalne kupony zniżkowe można kupić tanie noclegi lub specjalne kupony zniżkowe, które można wykorzystać w wielu hotele w Ho Chi Minh. Często wiele pensjonatów, prywatnych kwater oferuje kupony na bardzo korzystne ceny noclegów. Jeśli jednak zależy nam na całkowicie darmowym noclegu, to powinniśmy zarejestrować się na portalu Couchsurfing. Jest to miejsce, za pośrednictwem którego możemy szukać bezpłatnego noclegu u kogoś w mieszkaniu. Co najważniejsze samemu nie jesteśmy zobligowani do przenocowania kogoś u siebie, gdyż możemy gości oprowadzić po naszym mieście, pójść z nimi na kawę lub drinka.
Największą niepewność podróżnych wzbudza kwestia doby hotelowej, tj ile trwa, kiedy się rozpoczyna oraz kiedy się kończy. Doba hotelowa to nic innego, jak czas, na który wynajmujemy pokój hotelowy. Choć nazwa wskazuje, że wynajmujemy pokój na pełne 24 godziny, zazwyczaj jest to jednak krótszy okres czasu. Podczas trwania tzw. doby hotelowej podróżny może korzystać z wszelkich atrakcji, które ma wliczone w cenę biletu, a które znajdują się na terenie hotelu. Zazwyczaj pokój jest dostępny dla podróżnego od godziny 14- tej, a powinno się go opuścić do godziny 12 – tej w dniu planowanego zakończenia pobytu w hotelu. Tak jest najczęściej, ale każdy z hoteli ma prawo do wprowadzenia pewnych modyfikacji. Najważniejsze, aby doba hotelowa nie trwała krócej, niż 20 godzin.
Przepisy prawa nie regulują czasu trwania doby hotelowej, jest to kwestia umowna wprowadzona i przestrzegana przez właścicieli hoteli. W większości hoteli istnieje możliwość przesunięcia czasu wyjazdu lub też przyjazdu podróżnego, ale o wszelkich zmianach w planach powinno się informować dyrekcję hotelu, najlepiej już na etapie rezerwacji.
Prościej jest zameldować klienta wcześniej, gdy pokój który wybrał jest już pusty od poprzedniej doby i nie ma pośpiechu związanego z jego odświeżeniem. Późniejsze wymeldowanie wprowadza dezorganizację pracy pokojowych. Najczęściej tego typu zmiany są dodatkowo płatne. Również po przekroczeniu doby hotelowej nie ma możliwości darmowego korzystania z basenu, jacuzzi itp. Dostępne są za dopłatą.
Źródło: Wiza do Wietnamu
Następny
Komentarze