WITAMY NA STRONIE PROJEKTU „SYSTEM ELEKTRONICZNYCH USŁUG MEDYCZNYCH eSUM DZIECIAKI MAZOWSZA”


Celem projektu „Dzieciaki Mazowsza" jest stworzenie nowoczesnego i efektywnego systemu indywidualnych konsultacji medycznych dla dzieci poprzez połączenie wybranych ośrodków medycznych w telemedyczną sieć wymiany informacji. W swej pierwszej, pilotażowej fazie, projekt zapewni małym pacjentom z Mazowsza zdalny dostęp do specjalistów Centrum Zdrowia Dziecka z dziedziny kardiologii, gastroenterologii i nefrologii.

Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego projekt „Dzieciaki Mazowsza" zapewnia najmłodszym pacjentom poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do poprawy wyników leczenia. Najważniejszymi korzyściami z realizacji projektu są poprawa jakości życia dzieci i zmniejszenie różnic w dostępie do specjalistycznych świadczeń zdrowotnych. System „Dzieciaki Mazowsza" to także wygoda oraz oszczędność czasu i pieniędzy.

Liderem projektu jest Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie.
Zobacz listę pozostałych ośrodków medycznych na Mazowszu, uczestniczących w projekcie.
Nazwa projektu:
System elektronicznych usług medycznych eSUM „Dzieciaki Mazowsza"

Beneficjent:
Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka"

Wartość projektu: 9 008 037,02 zł

Kwota dofinansowania: 7 307 012,62

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu